Ha hiszed ha nem a különböző nemzetekbe tartozó embereket nagyon egyszerű felismerni. Most nem az ázsiaiakra és afrikaiakra gondolunk, hanem például az oroszokra, írekre, és az északi vidékek lakóira. Miről is ismerhető fel a külföldi országokban, mondjuk Spanyol vagy Olaszországban, hogy orosz emberrel állsz szembe? Nagyon egyszerű. Van néhány szokásuk, amik konkrét védjegyekké nőtték ki magukat. Például az orosz nők csak és kizárólag arany nyakláncot hordanak a nyakukban, a férfiak a vodkát tisztán és behűtve isszák, libasorban állnak a buszmegállóban, a tengerparton az idősebb nők is bikinit hordanak és még sorolhatnánk. Mostani posztunkban 17 apró dolgot hoztunk el nektek, amivel könnyedén felismerhetitek az orosz származású embereket külföldön.
1, Az orosz nők csak arany láncot viselnek a nyakukban, valamint a fülüket és a kezüket is nemesfémekből készített ékszerek díszítik. Mindegy, hogy egy család mennyire szegény, tuti, hogy legalább egy arany nyaklánca minden embernek van. Állítások szerint a hagyomány a keleti népektől származik. A nőknek az arany egy eszköz volt, mely segített kilábalni a nehéz helyzetből.
2, Az orosz emberek soha nem rendelnek vodkát jéggel, ugyanis Oroszországban az erős szeszes ital előre be van hűtve így a fogyasztás pillanatában nincs szükség jégre, hogy lehűtse. Számukra a jéggel, szódával vagy gyümölcslével való hígítás nem elfogadható.
3, Az orosz emberek imádják a kenyérlevest és ezzel indítják az étkezést egy étteremben is. Más országokban általában ezt második ételként szolgálják fel, az előétel után.
4, Az oroszok befelé hajlítva számolnak, vagyis nyitott tenyérből-ökölbe, míg a világ más országaiban kifelé hajlítva, vagyis először ökölbe szorítják a kezüket majd felfedik a tenyerüket.
5, A nyári szezonban az orosz nők feltűnő színű ruhákat viselnek, úgymint piros, türkiz, citromsárga. Télen pont ellenkezőleg, akkor a fekete, szürke és barna mellett teszik le a voksukat. Mindez azért történik, mert utóbbiakon nem látszódnak meg annyira a foltok és a szennyeződések.
6, Hideg időben az oroszok hatalmas sálakat kötnek a nyakukba, ami egészen a mellkasukig leér. Komoly fagyok esetén plusz pulóvert, garbót vesznek fel és meleg sálat tesznek a fejükre, ha nincs náluk sapka. Más országokban a sálat nem kabát alá, hanem arra húzzák az emberek.
7, Az oroszok soha semmilyen körülmények között nem ülnek le az utcai ruhájukban a hálószoba ágyra még akkor sem, ha ágytakaró borítja azt. Ezek az emberek, amint hazaérnek átöltöznek otthoni ruhába és abban közlekednek a lakásban. Ezt azért teszik, mert sokkal kényelmesebb illetve az otthoni ruhájukon nincs annyi fertőző mikroba.
8, Az oroszok általában dőlt betűkkel írnak, sőt a nyomtatott betűik is így állnak a papíron. A mérnökök, tervezők és építészek viszont nem így írnak.
9, Az orosz nők általában hajpántként használják nyáron a napszemüvegeket. Nem tudjuk miért ez a szokás alakult ki náluk.
10, Az orosz emberek imádják a svédasztalt. Sokkal több ételt pakolnak a tányérjukra, mint amennyit meg tudnak enni. Ezzel szemben az európaiak csak annyit szednek amennyit valóban el tudnak fogyasztani. Ha úgy érzik fér még beléjük akkor még egyszer fordulnak.
11, Csak az oroszok kezelik a sebeiket zelenkával, ami egy zöld színű festékre emlékeztet. Ha ilyen foltokat látsz egy emberen, biztosra veheted, hogy egy orosszal állsz szembe.
12, Oroszországban a férfiak és a nők nem fognak egymással kezet még akkor sem, ha életükben először találkoznak, ugyanis ott ez nem szokás.
13, Amikor az oroszok lámpa nélküli zebrához érnek, vagy olyan helyen mennek át ahol nincs gyalogátkelőhely, először balra majd jobbra nézve kelnek át. Még akkor is így néznek körbe, ha amúgy az út egyirányú.
14, Az oroszok, csak úgy, mint a japánok libasorba állva várják a tömegközlekedési eszközöket. Még abban az esetben is így állnak,ha ezzel korlátozzák az átmenő gyalogos forgalmat.
15, Az orosz nők kortól függetlenül bikinibe öltözve járnak-kelnek a tengerparton, hogy tökéletes barna színük legyen. Más országokban az idősebb hölgyek egyberészes fürdőruhákat vesznek fel, hogy tökéletlenségüket eltakarják.
16, Az oroszok mindig visznek ajándékot, ha vendégségbe mennek, bizony még akkor is, mikor csak egy kávéról van szó. Az ismerősök, közeli barátok édességeket kapnak, míg a család házi készítésű süteményt vagy palacsintát.
17, Az oroszok nem igazán tudnak dicsérni, inkább kritizálnak, de csak azért, hogy azt az előnyödre fordíthasd. Nem azért csinálják ezt, hogy felbosszantsanak vagy megbántsanak, hanem, hogy felhívják a figyelmed azokra a hibákra, melyeken érdemes lenne változtatni. Dicséretet csak azok kapna, akik hősies tettet hajtottak végre.