Egy idős úr belép a templomba, majd helyet foglal a gyóntatófülkében

Egy idős úr belép a templomba, majd helyet foglal a gyóntatófülkében.
– Áldjon meg, atyám, mert vétkeztem.
– Hallgatlak, fiam – feleli a pap.
– Tudnia kell, hogy 82 éves vagyok. Van egy csodálatos, 70 éves feleségem, három gyermekem, hét unokám és már dédunokáim is.

– Szép család – bólint elismerően a pap. – És mi nyomja a lelkedet?
Az öreg közelebb hajol.
– Tegnap autóval utaztam a szomszéd városba.

– Igen?
– Az út szélén három fiatal nő stoppolt.
– Értem…
– Megsajnáltam őket, felvettem mindhármukat.

– Ez igazán rendes dolog volt.
– Aztán egy motelnél megálltunk…
A pap kezdi sejteni, merre tart a történet.

– És?
– Bementünk.
– És?
– Hát… mindhárom hölggyel kalandba keveredtem.

A pap nagyot sóhajt.
– Fiam, ez bizony súlyos bűn.
– Tényleg?

– Természetesen! Mondd csak, megbántad?
Az öreg csodálkozva néz a rácsra.
– Miért bántam volna meg?

– Hát milyen katolikus vagy te?!
– Katolikus?
– Igen!

– Nem vagyok katolikus.
– Akkor meg miért meséled el ezt nekem?
Az öreg elvigyorodik.
– Mert mindenkinek elmesélem.