Életünk során hajlamosak vagyunk gyűjtögető életmódot élni. Persze van, aki ezt durvábban és van, aki lightos verzióban csinálja. Azok az emberek, akik minden egyes fecnihez, képhez, mágneshez, kábelhez, ékszerhez és még sorolhatnánk valamilyen emléket fűznek, soha de soha nem fognak megszabadulni a lomoktól. Ha az ember egy kicsit is logikusan gondolkodik, akkor tudja, hogy a nem használt, már értelmetlen, pár nélküli, hiányzó darabokból álló tárgyakat érdemes inkább a szemétbe dobni. A mostani posztunkban 10 olyan tárgyat hoztunk el, amit nem érdemes tovább tartogatni és gyűjtögetni, mert csak a helyet foglalják.
1, Nyugták
Jó módszer a költségek nyomon követése miatt, de nem célszerű ezeket a blokkokat, nyugtákat megőrözni. A napfény hatására nagyon hamar eltűnik a tinta a papírról és nem marad más hátra csak egy üres papírfecni.
Ha mindenáron nyomon szeretnéd követni a kiadásaidat és bevételeidet készíts táblázatot. A modern technológia, az időhiány és kényelmi szempont miatt is, egyre inkább háttérbe szorulnak a készpénzes fizetések. Ma a legtöbb ember, minden költséget online intéz el. Ha mégis készpénzzel fizetsz a vásárolt termékekért, akkor a nyugtát csak fotózd le, majd dobd ki. A fénykép sokkal tartósabb, mint a blokk.
2, Pár nélküli fülbevalók
Valószínűleg mindenki veszített már el ékszert, például karkötőt vagy fülbevalót. A legrosszabb, ha a fülbevalónak csak az egyik fele veszik el. Mit kell ilyenkor a másikkal tenni? Nos, csak akkor érdemes viselni, ha kalózpartira mész. A legegyszerűbb és legkönnyebb módon úgy szabadulhatsz meg tőle, ha zálogházba viszed, legalábbis ha nemesfémből készült.
Több oka is van annak, hogy az emberek nem tudnak megszabadulni régi holmijaiktól az egyik például, hogy olyan valakire vagy valamire emlékezteti őket, aki vagy ami fontos volt számukra. Ebben az esetben be lehet olvasztani és más ékszert lehet belőle csináltatni.
3, CD/DVD lemezek
A technológia fejlődésével hagytuk el a VHS kazettákat, majd a CD-ket DVD-ket. Viszont vannak, akik egész gyűjteményt halmoztak fel az éve alatt, amitől nem szívesen szabadulnak meg. Viszont az ilyenek csak porfogóként funkcionálnak és a helyet foglalják. Manapság mér nincs olyan film, amit ne lehetne letölteni vagy online megnézni.
A VHS kazetták és a lemezek egy idő után használhatatlanná válnak, így nincs értelme megtartani őket. Ha neked esetleg olyan felvételed van, ami fontos a számodra célszerű belőle egy digitális változatot csináltatni.
4, Csúnya ágyneműk
Egy hosszú, fárasztó és kemény munkanap után a legjobb, mikor lefekszel a pihe-puha és szép ágyneműdre. Viszont negatív érzelemmel tudja elönteni az embert, ha csúnya, silány és régi ágyneműket kénytelen felhúzni. Ha neked vannak olyan ágyneműhuzataid melyek még a 2000-es évek elejéről maradtak rád, de nem használtad őket, akkor ideje megszabadulni tőlük.
Vannak olyan helyek, melyek régi ágyneműhuzatok újrahasznosításával foglalkoznak. Próbáld kideríteni, hogy a te városodban vannak-e ilyen helyek.
5, Ajándékok, amelyekre nincs szüksége
Azok a dolgok, ajándékok, amiket a munkatársaidtól kapsz egyáltalán nem tesznek boldoggá. Se az a váza, ami nem illik a lakásodba, sem az a parfüm,amitől csak köhögőroham tör rád sem pedig azok a hűtőmágnese, amik bugyután néznek ki. Az ilyen tárgyak feleslegessé válnak és jobb minél előbb megszabadulni tőlük.
Ha nem tudod egyszerűen csak kidobni, próbáld eladni őket. Ha viszont nem találnak új gazdára, akkor kukában kell landolniuk.
6, Társasjátékok, puzzle hiányzó darabokkal
Gyerekként bizonyára rengeteget játszottál társasjátékkal, puzzle-lel, de ha ezek közül valamelyikből is hiányoznak darabok, részek, akkor nem érdemes tartogatni őket, mert nem lehet velük rendesen játszani. Főleg egy kirakóssal nem. Az ilyen játékokat nem szabad megtartani, szóval célszerűbb mielőbb megszabadulni tőlük.
7, Régi füzetek, amiket nem használsz
Vannak emberek, akik minden iskolai jegyzetfüzetet megtartanak, hátha a későbbiek folyamán szükségük lesz rá, hogy megkeressenek bennük egy fontos adatot. Nos az internetnek hála ma már nincs olyan dolog, amire például a Google nem tudja a választ, így a régi füzetektől nyugodtan meg lehet szabadulni. Arról nem beszélve, hogy ezáltal helyet szabadítasz fel, és más fontosabb dolgot tudnál a helyükre rakni.
8, Műanyag vállfák
A műanyagból készült vállfák egyáltalán nem praktikusak. Nagyon könnyen törnek arról nem beszélve, hogy így kiszakíthatják pl a kedvenc ruháidat. Nagyon könnyen eldeformálódhatnak, így már képtelenek megtartani a súlyt. Érdemes jobb minőségű vállfákat beszerezni, amiről tudod, hogy nem változtatják meg az alakjukat a rájuk kerülő ruhák súlya miatt. A legjobb és legtartósabb vállfák fából készülnek.
9, Üres virágcserepek
Sok minden történhet az otthoni virágokkal, még az is előfordulhat, hogy elpusztulnak ezért a cserepüket ideiglenesen félre kell tenni. Viszont ha már nagyon sok ilyen üres virágcserép van, és tudod, hogy nem fogsz nekiállni ültetgetni, akkor ideje kidobni őket. Ha egy nap úgy döntesz, hogy szeretnél új virágot, akkor valószínűleg új és modernebb cserepet fogsz hozzá venni.
10, Régi töltők
Vannak emberek, akik évente cserélik telefonjaikat, a legtöbben viszont 2-3 évente váltanak új készülékre. Ilyenkor mindig újabb és újabb töltőket kapnak hozzá, így fölösleges megtartani a régi telefonok töltőit, mivel nem mindegyiket lehet az adott készülékhez használni. Célszerűbb őket inkább kidobni.
12. Maradék építőanyagok
Lakásban vagy házban végzett felújítás után mindig vannak maradékok, beleértve festéket, kevés padlóburkolatot vagy tapétát. És az elgondolásunk mindig ugyanaz: „Megtartom, ha valami javításra szorul.”
De ne felejtsd el, hogy ez a cucc haszontalan, és egy doboz festék csak kb. 2 évig jó, miután kinyitottad.