A vidéken született emberek általában alig várják, hogy a lehető leghamarabb valamelyik környező nagyvárosba költözhessenek. Egy ilyen lépésnek kétségkívül megvannak az előnyei: magasabb bér, több szórakozás és gazdagabb kulturális élet. Ettől függetlenül egy csendes kis faluban élni sem rossz, sőt, ennek is ugyanúgy megvannak az előnyei, mint például a friss levegő, a természet közelsége, és a tény, hogy szinte mindenkit ismerünk és bárkivel tudunk beszélgetni egy jót, ha úgy kívánjuk.
12. A városban gyakran azt hisszük, hogy sok a házi munka, miközben a vidéken élő emberek már reggel 5 óta ébren vannak és meg sem állnak.
11. A városban sokszor azt sem tudjuk, hogy kik a szomszédjaink. A falvakban élők azonban jól ismerik egymást és baráti a kapcsolatuk.
10. A nagyvárosban élők hajlamosak jobban odafigyelni a megjelenésükre, míg a vidéki emberek inkább az otthonaikra ügyelnek jobban.
9. A városi gyerekek életük során alig láttak élő nyulat, míg a vidéki gyerekek pontosan tudják, hogy az élelmiszer nem a boltokban terem.
8. A városban azok a népszerű pasik, akik a divatnak megfelelően öltöznek, míg a falvakban élő férfiaknak fizikailag kell kitűnniük a tömegből.
7. A városban és a vidéken történő munkavégzés teljesen eltérő.
6. A nagyvárosokban és a kis vidéki falvakban történő társkeresés módszerei még mindig nagyon eltérőek.
5. A városban élők akkor mennek nyaralni, amikor csak akarnak. A vidéken élőknek erre nem mindig van lehetőségük.
4. Az egészséges táplálkozás teljesen mást jelent a városban és vidéken.
3. A városi paneldzsungelben nem mindig ússzuk meg zajos szomszédok nélkül. Falun ezzel szemben mindig béke van és nyugalom.
2. A városi macskák bolyhosak és lusták, a vidéki macskák girhesebbek, viszont nagyon jó vadászok.
1. A nagyvárosokban még a szúnyogok is gyengébbek, mint vidéken.